Takřka bilion korun projde trhem s vozidly na palivové články do roku 2026

Zpráva výzkumné společnosti Allied Market Research stanovila, že v obchodu s vozidly na palivové články vygeneroval trh 651 milionů dolarů (cca 15 miliard korun) jen v roce 2018. Do 8 let se tento objem má zněkolikanásobit.

Foto: Maurizio Pesce, Wikimedia Commons, CC BY 2.0

Jsou to osobní automobily, které podle zprávy uveřejněné na webu GlobeNewswire mezi vozidly na vodíkový pohon v roce 2018 převládaly. Dohromady tvořily tři čtvrtiny položek na trhu a tento výsostný status si mají uchovat až do sledovaného roku 2026.

V prognózách odborníků z Allied Market Research se počítá s 66,9% složenou roční mírou růstu mezi lety 2019 až 2026 a celkovým objemem obchodovaných 42,03 miliard dolarů (skoro bilion korun). Jejich výzkum se zakládal na rozsáhlé analýze měnících se trendů na globálním trhu, investičního potenciálu, hlavních segmentů trhu a konkurenčních scénářů.

Ekonomické výsledky obchodu vázaného na vozidla na vodíkové palivové články bude v příštích letech posouvat větší zohledňování environmentální politiky ze strany veřejnosti, ale i vládních institucí, a to formou finanční i politické podpory.

Na druhou stranu, obří náklady, které si vyžádá budování potřebné infrastruktury, budou stále jednou z největších brzd dalšího růstu. Znatelný technologický pokrok a tržní potenciál, který se otevírá před těmi, kdo investují do možné technologie budoucnosti zavčasu, naopak mohou ještě dále akcelerovat uplatnění vodíkové dopravy a ekonomiky.

Mezi takové hlavní aktéry na trhu, kteří byli také do výzkumu zahrnuti, se řadí společnosti Honda, Hyundai, Toyota, Audi, Daimler, Volvo, BMW, General Motors, Ballard Power Systems a MAN. V jejich ekonomických aktivitách můžeme pozorovat různé strategie, ať už jde o uvádění nových produktů, rozšiřování pozice na trhu, společné podniky, spolupráce a jiné způsoby, jak posílit svou pozici na slibně se vyvíjejícím trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *