Rakouský národní dopravce začne testovat vodíkové vlaky

Vedle Německa už druhý sousední stát České republiky uvažuje o uplatnění dopravní technologie budoucnosti ve veřejné přepravě osob po železnici.

Foto: Alstom

Rakouský národní železniční dopravce Österreichische Bundesbahnen (česky Rakouské spolkové dráhy) uzavřel podle informací zveřejněných na webu Railway Gazette International kontrakt se společností Alstom, která mu poskytne ke zkoušení dvě soupravy vlaků na vodíkový pohon.

Obchod v celkové hodnotě 1,87 milionu euro zahrnuje dvě soupravy Coradia iLint složené z více jednotek. Jelikož jde o testovací režim, kdy zákazník ještě nepřistupuje ke zřizování potřebné infrastruktury, tak Alstom v rámci kontraktu zajistí i potřebnou údržbu strojů, vodíkový pohon a k tomu sloužící plnicí zařízení.

Rakouské spolkové dráhy plánují započít s testy na konci dubna, kdy také budou odhaleny další detailní informace, např. na jaké trasy budou vlaky nasazeny a za jakých podmínek.

První dvě soupravy na vodíkový pohon Alstom iLint byly nasazeny v září roku 2018 na tratích společnosti Elbe-Weser v Německu. V plánech se počítá s tím, že roku 2021 jich bude už mezi městy Cuxhaven, Bremerhaven, Bremervörde a Buxtehude v provozu celkem 14.

V květnu 2019 úřady, které mají na starosti dopravu v oblasti Frankfurtu nad Mohanem, rozhodly, že od roku 2022 bude zajišťovat spojení v okolí důležité metropole 27 souprav iLint od společnosti Alstom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *