Americká firma chce vyrábět vodík ze slunečního svitu a vody

Zdroj: SunHydrogen

Vývojář průlomové technologie na výrobu obnovitelného vodíku pomocí slunečního svitu a vody, firma SunHydrogen, začátkem týdne publikoval fotografie ze svých demonstračních programů Gen 1.

Když v roce 2019 společnost SunHydrogen dokázala 1 000 hodin nepřetržitě vyrábět vodík s využitím buněčné technologie Gen 1, sklidila za to u odborné veřejnosti zasloužené uznání a díky tomu získala i možnost tuto technologii škálovat. Celková účinnost buněk je podle informací uvedených na webu FuelCellWorks sice nízká, americká firma ale nadále sbírá během probíhajících experimentů cenná data, využitelná při vývoji nanotechnologie Gen 2. SunHydrogen předpokládá dokončení 100 demonstračních jednotek na začátku druhého čtvrtletí roku 2021. Chce je využít jako další důkaz úspěšnosti konceptu, s jasným cílem urychlit jeho vývoj.

Transparentní plány

Programová technologie Gen 1 využívá vícesložkové amorfní křemíkové solární články. Je navržena tak, aby poskytovala transparentní plány SunHydrogen koncepce a demonstrovala potenciál pro škálovatelný růst i komerční životaschopnost programu Gen 2. Prototypy solárních vodíkových jednotek zahrnují patentovanou sestavu solárních článků s nanesenými povlaky a katalyzátory společně s krytem pro bezpečný sběr vodíku. „Skládání“ finálních kusů provádí pak společnost Suzhou GH New Energy Tech v Číně.

Vzhledem k tomu, že SunHydrogen a jeho technologie nabírají na viditelnosti v odvětví energetiky a obnovitelných zdrojů i na globálních kapitálových trzích, je pro nás důležité zajistit, aby byli o našem pokroku potenciální partneři, zákazníci a investoři informováni. Náš partner Suzhou GH New Energy provedl práci podle plánu a byl neuvěřitelně kompetentní při překonávání problémů s designem, kterým jsme čelili v loňském roce. Rádi bychom také poděkovali Suzhou Maimaosi Sensor Technology za jejich píli a odbornost v procesu galvanického pokovování článků a těšíme se na sdílení dalších aktualizací,“ prohlásil Tim Young, generální ředitel SunHydrogen.

Druhá generace

SunHydrogen Gen 2 je program, o kterém se společnost domnívá, že je z hlediska technologie a komerční životaschopnosti nejekonomičtější. Díky poznatkům získaným z programu Gen 1 má technologie Gen 2 dobrou startovní pozici při snaze o dosažení trojnásobku účinnosti solární energie na vodík a představuje potenciální bod zvratu ve vodíkové produkci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *